Кам’янець-Подільський «Квітка на камені»

Тури з Волочиська

Кам'янець-Подільський, одне з найдавніших міст України, належить до визначних явищ європейської культури. Скелястий острів, оперезаний тугою петлею річки Смотрич, що тече у мальовничому глибокому каньйоні, став своєрідним природним п'єдесталом, на якому впродовж понад десяти століть відомі й невідомі майстри творили справжнє кам'яне диво. Кам'янець-Подільський і сьогодні чарує неповторною єдністю ландшафту та архітектури! Відвідавши Старе місто Кам`янця-Подільського, Ви поринете у романтичну атмосферу Середньовіччя!

Програма туру:

Виїзд з м. Волочиськ о 07.00

1. Оглядова екскурсія по старій частині міста

Це історичний і туристичний центр Кам’янця з безліччю музеїв, культурних і архітектурих пам’яток. Однією з них є Замковий або Турецький міст, збудований римлянами на початку ІІ століття. Його включено до “Книги рекордів України”, як найстаріший міст і визнано одним із семи чудес Кам’янця-Подільського. Він захищав місто і був останньою перешкодою на шляху ворожих військ. Після завоювання Кам’янця турками, Замковий міст зазнав тривалої і значної реконструкції, після якої його стали називати Турецьким, і деякі дослідники помилково вважали, що міст збудували турки. В скелях каньйону і досі є понад 20 печер, в яких під час війни зберігався порох. Існує легенда, що під мостом знаходиться скарб турецького султана.

2. Стара Фортеця

Неповторна Кам’янець-Подільська фортеця уже кілька століть велично стоїть на скелястому урвищі, що омивається водами ріки Смотрич. Одне з семи чудес України, є Національним історико-архітектурним заповідником, занесена до Списку пам‘ятників світової культури спадщини ЮНЕСКО.

Недарма старий замок Кам’янець-Подільський отримав славу неприступної фортеці, про яку кажуть, що вона була побудована рукою Бога, адже до неї доклала своїх зусиль сама природа: високі скелі та розлогі береги завдовжки 250 метрів заблокували прохід у місто, а збудовані людьми кам’яні стіни значно укріпили це положення. Центральна споруда займає більше 1,5 гектарів та оточена одинадцятьма вежами, що надійно захищають місто з усіх сторін.

3. Костел-музей Св. Петра і Павла

Кафедральний собор Петра і Павла - це дивовижне поєднання різних архітектурних стилів і парадоксальний мікс елементів двох релігійних культур - християнської та мусульманської. Храм був побудований поляками в XV столітті - тоді це була споруда в романському стилі. Незабаром місто захопили турки і зробили на місці костелу мечеть, а поряд прибудували 36-метровий мінарет зі 145 кам'яними сходинками, що ведуть до його вершини. Але полякам вдалося відвоювати місто через 27 років, мечеть знову перетворилася на костел, а на вершить мінарету встановили Діву Марію, увінчану німбом з 12 зірками, котра стоїть на півмісяці.

4. Підземелля міської ратуші

Кам'янець-Подільська Ратуша розташована в центрі Старого міста. Вона виконувала функцію адміністративної будівлі. Експозиції Ратуші: „Історія Магдебурзького права на Поділлі” - розповідає про самоврядування в місті. Відновлено інтер’єр зали засідань уряду міста.  „Історія грошового обігу на Поділлі”, представлені нумізматичні колекції, що висвітлюють історію грошового обігу на території Поділля від епохи бронзи до наших днів. Однією з найдавніших є грецька монета 5 ст. до н.е. В експозиції також представлені грошові знаки Російської імперії ХVІІІ-ХІХ століть та гроші, друковані в Кам’янці-Подільському за часів Директорії УНР.

У трьох приміщеннях підвалів Польського магістрату в 2001 році відкрита експозиція “Суд середньовічного Кам’янця”, де за допомогою воскових фігур і атрибутів ката відновлена достовірна картина тортур казематів середньовіччя, де фантазія ката обмежувалася лише довжиною людського життя.

5. Сквер "Лебедине озеро"

Сквер «Лебедине озеро» у Кам’янці-Подільському знаходиться на краю каньйону річки Смотрич, завдяки чому чарує мешканців та туристів невимовною красою краєвиду. Назву озеро отримало завдяки подарунку міського мера – парі лебедів.

Квітка на камені – так говорила про прекрасне місто Поділля Леся Українка.  Запрошуємо Вас поринути у незрівняний світ історичної перлини України!

фортеця кам`янець
церква кам`янець
старе місто
замок кам`янець
екскурсія для дітей
екскурсія для дітей
шкільні екскурсії
колодязь фортеця
папська вежа кам`янець
тенчинська вежа кам`янець
Лянцкоронська вежа кам`янець
вежа кам`янець
Екскурсії з Волочиська
Тури з Хмельницького
екскурсія для школярів
новий замок кам`янець
тур кам`янець-подільський
кам`янець-подільський фортеця
зброя виставка
музей екскурсія
кам`янець-подільський екскурсія
кам`янець-подільський тур
кам`янець-подільський музей
кам`янець-подільський виставка
кам`янець-подільський зброя
кам`янець-подільський замок
кам`янець-подільський фортеця
кам`янець-подільський подорож
кам`янець-подільський відпочинок
кармелюк
кам`янець-подільський фортеця
Тринітарський Собор Кам`янець
Виставка музей
Вірменська громада
Вірменська дзвіниця
церква Святого Миколая
Домініканський костел
костел Кам`янець
Ратуша кам`янець
Ратуша кам`янець
турист пам`ятник
Собор Святих апостолів Петра та Павла
Собор  апостолів Петра та Павла
Собор Петра та Павла
Інтер`єр собору
Інтер`єр собору
статуя ісус
арка кам`янець