Кам’янець-Подільський - Хотин

Тури з Волочиська

В Україні не так вже й багато історичних пам'яток, які можна було б порівняти із легендарними Хотинською та Кам`янець-Подільською фортецями. Про них повідомляється у середньовічних літописах і хроніках, згадується у листах вінценосних осіб та мемуарній літературі. Їм присвячувалися оди, вони оспівувалися в народних піснях та літературних творах.Фортеці відіграли важливу роль в житті багатьох творців історії, вони неодінно запам`ятаються і Вам, якщо Ви вирушите у цю подорож!

Програма туру:

1. Стара Фортеця

Неповторна Кам’янець-Подільська фортеця уже кілька століть велично стоїть на скелястому урвищі, що омивається водами ріки Смотрич. Одне з семи чудес України, є Національним історико-архітектурним заповідником, занесена до Списку пам‘ятників світової культури спадщини ЮНЕСКО.

Недарма старий замок Кам’янець-Подільський отримав славу неприступної фортеці, про яку кажуть, що вона була побудована рукою Бога, адже до неї доклала своїх зусиль сама природа: високі скелі та розлогі береги завдовжки 250 метрів заблокували прохід у місто, а збудовані людьми кам’яні стіни значно укріпили це положення. Центральна споруда займає більше 1,5 гектарів та оточена одинадцятьма вежами, що надійно захищають місто з усіх сторін.

2. Оглядова екскурсія по старій частині міста

Це історичний і туристичний центр Кам’янця з безліччю музеїв, культурних і архітектурих пам’яток. Однією з них є Замковий або Турецький міст, збудований римлянами на початку ІІ століття. Його включено до “Книги рекордів України”, як найстаріший міст і визнано одним із семи чудес Кам’янця-Подільського. Він захищав місто і був останньою перешкодою на шляху ворожих військ. Після завоювання Кам’янця турками, Замковий міст зазнав тривалої і значної реконструкції, після якої його стали називати Турецьким, і деякі дослідники помилково вважали, що міст збудували турки. В скелях каньйону і досі є понад 20 печер, в яких під час війни зберігався порох. Існує легенда, що під мостом знаходиться скарб турецького султана.

3. Костел-музей Св. Петра і Павла

Кафедральний собор Петра і Павла - це дивовижне поєднання різних архітектурних стилів і парадоксальний мікс елементів двох релігійних культур - християнської та мусульманської. Храм був побудований поляками в XV столітті - тоді це була споруда в романському стилі. Незабаром місто захопили турки і зробили на місці костелу мечеть, а поряд прибудували 36-метровий мінарет зі 145 кам'яними сходинками, що ведуть до його вершини. Але полякам вдалося відвоювати місто через 27 років, мечеть знову перетворилася на костел, а на вершить мінарету встановили Діву Марію, увінчану німбом з 12 зірками, котра стоїть на півмісяці.

4. Підземелля міської ратуші

Кам'янець-Подільська Ратуша розташована в центрі Старого міста. Вона виконувала функцію адміністративної будівлі. Експозиції Ратуші: „Історія Магдебурзького права на Поділлі” - розповідає про самоврядування в місті. Відновлено інтер’єр зали засідань уряду міста.  „Історія грошового обігу на Поділлі”, представлені нумізматичні колекції, що висвітлюють історію грошового обігу на території Поділля від епохи бронзи до наших днів. Однією з найдавніших є грецька монета 5 ст. до н.е. В експозиції також представлені грошові знаки Російської імперії ХVІІІ-ХІХ століть та гроші, друковані в Кам’янці-Подільському за часів Директорії УНР.

У трьох приміщеннях підвалів Польського магістрату в 2001 році відкрита експозиція “Суд середньовічного Кам’янця”, де за допомогою воскових фігур і атрибутів ката відновлена достовірна картина тортур казематів середньовіччя, де фантазія ката обмежувалася лише довжиною людського життя.

5. Сквер "Лебедине озеро"

Сквер «Лебедине озеро» у Кам’янці-Подільському знаходиться на краю каньйону річки Смотрич, завдяки чому чарує мешканців та туристів невимовною красою краєвиду. Назву озеро отримало завдяки подарунку міського мера – парі лебедів.

6. Хотинська фортеця

Хотинська фортеця століттями слугувала щитом на шляху ворожих загарбників. Так звана арена найбільших бойових подій та вирішальних військових конфліктів. Найбажаніший шматок землі для могутніх самодержавців та причина розбрату між найщирішими союзниками. Хотинська фортеця користується популярністю серед кінематографістів. Замок можна побачити у таких фільмах: «Захар Беркут», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Тарас Бульба», «Стріли Робін Гуда», «Ясса», «Стара фортеця», «Балада про доблесного лицаря Айвенго» та інші.

Два із семи чудес світу за один день! Краса Поділля, мальовничі каньйони річок, загадкові підземелля та нездоланні фортеці чекають на Вас!

Еврика тур
еврика тур
Еврика тур
шкільні екскурсії
колодязь фортеця
Тур з Волочиська
Тур з Волочиська
Тури з Волочиська
Тур з Волочиська
Екскурсія Волочиськ
Тур з Волочиська
Екскурсія з Волочиська
Тур з Волочиська
Тур з Волочиська
Тур з Волочиська
тур з Волочиська
Екскурсії з Волочиська
Тур з Волочиська
тур в хотинський замок
замок у хотині
середньовічний хотин
замок екскурсія
фестивалі в хотині
екскурсія для школярів