Збараж - Тернопіль

Тури з Волочиська

Познайомимося із фортифікаційною оборонною спорудою у мальовничому містечку Збараж, яка належить до шедеврів замкового мистецтва Тернопільщини. Красивий і міцний він пережив не одну облогу та дійшов до наших днів неоціненною пам’яткою архітектури краю XVII століття.  

Програма туру:

1. Церква І.Богослова 17 ст. у с. Скорики

Скориківська церква – пам'ятка архітектури національного значення. Вона має всі традиційні ознаки старовинних подільських храмів: тридільна, трибанна, архаїчна у своїх квадратних зрубах, з широченним дашком, який захищає низ будівлі від дощових вод та дає прихисток прочанам у негоду. В інтер’єрі храму все підпорядковано головному об’єкту уваги – величному різьбленому іконостасу, виконаному невідомими майстрами одночасно з самою церквою. Основним мотивом різьблення є своєрідно трактоване листя аканту, виноградні грона й квіти. Впадає в око суто українське трактування образів, навіть Дитя вдягнене в сорочечку-вишиванку. Іконостас – у прекрасному стані, і завдячує цим давній легенді та щасливому випадкові, який, у свою чергу, став сучасною легендою. У 1649 році, перед походом на Збараж, у ній сповідалися і приймали причастя козаки Богдана Хмельницького разом із гетьманом. Тридільна у плані з прямокутними приміщеннями, церква здіймається в небо трьома банями із стародавніми наметовими верхами, увінчаними маленькими маківками. У споруді відчуваються чітка центрична композиція і рівновага. Інтер'єр відповідає стилеві зовнішньої архітектури. Іконостас - один з найоригінальніших серед старих церков Поділля. За легендою, його, виконуючи наказ Б.Хмельницького, доставили сюди волами. Внутрішнє храмове приміщення невелике, тому завдяки високій центральній бані іконостас спланували вгору на шість ярусів. Головним мотивом різьби іконостасу є оригінально трактоване листя аканта, схоже на пальмети і виноградні лози. В одному з ярусів видно сліди кіптяви від колишньої пожежі. 

Реставрацію церкви з частковою її перебудовою було здійснено протягом 1989-1991 років, а в 2000-му - було завершено позолоту іконостасу. Кошти виділив Президент України Леонід Кучма, котрий відвідав село у 1999 році.

2. Збаразький замок

Однією з найцінніших архітектурних пам’яток історії Тернопільщини є замок князів Збаразьких, що розташований на Замковій горі у місті Збараж. Твердиня являє собою фортифікаційну оборонну споруду у стилі ренесанс.

Будівництво замку тривало протягом 1620 -1627 років, роботи проводив нащадок українсько-литовського князівського роду – Кшиштоф Збаразький. Перший проект замку він замовив у відомого італійського архітектора Вінченцо Скамоцці. 

На велетенському килимі із зелені та каменю, ніби іграшковий будиночок принцеси, розмістився прекрасний ренесансний палац. Палати двоповерхової будівлі служать виставковими залами. Стародруки і рукописні книги, предмети інтер’єрів релігійних споруд XVII – XIX століть, колекційна зброя та лицарські обладунки…. Експозиція вишивки, археології, етнографії, ремесла краю, творів сакрального мистецтва, нумізматики, органний зал, тощо. Загалом тут відкрито більше 25 виставкових залів. А у підземеллях охочих побачити «темний бік» життя замку чекають темниці із знаряддями середньовічних тортур.

3. Тернопільський обласний краєзнавчий музей

Збірка музею становить близько 170 тисяч матеріальних пам’яток – сародруки, старовинна зброя, збірки національного одягу, поштівки, рідкісні світлини та документи, предмети міського та сільського побуту, багаті філателістичні та нумізматичні колеції, ряд вартісних антикварних речей, особисті речі та архіви видатних уродженців краю та інше – все те, чим жив і що творив народ упродовж кількох століть. Сьогодні експозиції музею розташовані у спеціально спорудженому будинку в центрі Тернополя на площі майже 1800 квадратних метрів.

У виставковому залі будівлі, вхід до якої надійно охороняють кам’яні велетні минулого (скіфські баби і надгробні плити), часто змінюють один одного найцікавіші добірки з власних фондів, а також гості з далеких заморських країн в рамках обміну історичними скарбами з закордонними партнерами.

4. Центр Науки

Погодьтесь, що сьогодні прогрес не стоїть на місці й сучасна людина просто зобов’язана бути всебічно розвиненою, завжди бути «на хвилі» та прагнути до максимального розвитку. Новинки програмування, нові відкриття у хімії, історія та ще багато іншого — те, чим сьогодні варто цікавитись. Але варто це робити не самостійно, а з Центром науки Тернополя.

Ми прагнемо не тільки відкрити для вас нові інформаційні потоки, але й зробити це якомога цікавіше, захоплююче та пізнавально.

Запрошуємо познайомитися із однією з найцінніших архітектурних пам’яток історії Тернопільщини та центром цього краю!

Екскурсії з Волочиська
Екскурсії з Волочиська
еврика тур
Екскурсії з Волочиська
екскурсії волочиськ
екскурсія для школярів
Екскурсії з Волочиська
еврика тур
екскурсія для школярів
Екскурсії з Волочиська
Екскурсії музей
збараж екскурсія
тернопільщина екскурсія
замки тернопілля
екскурсія для дітей
обладунки
гармати
замок
палац
ренесанс
скульптура
різьба по дереву
козаки
діва марія скульптура
ангели
ікона
Божа Матір
виставка
форма
музей екскурсія
Екскурсії з Волочиська
екскурсії волочиськ
екскурсія для школярів
еврика тур
еврика тур
екскурсія для школярів