Незвідана Волинь та замки Тернопілля

Тури з Волочиська

Замки Тернопілля - свого часу ці споруди відігравали значущу роль в обороні краю. У доповненні з архітектурою монастирів і церков, в оточенні мальовничої української природи, ці острівці нашої культури раді зустрічі кожному допитливому туристові. Овіяні легендами століть, Дубенський замок та Тараканівський форт причаровують сучасників, познайомимось із експонатами музею бурштину, із жителями зоопарку та екзотаріуму, а також зробимо вражаючі фото у тунелі кохання. Вирушаймо на зустріч романтичній історії українського народу!

Програма туру:

1 день

1. Дубенський замок

Замок князів Острозьких XVст. В м. Дубні – один із найстаріших замків України, який до цього часу несе у собі риси середньовіччя (суворі мури підземель зі склепіннями) і парадного стилю (оздоблені ліпленням пишні палаци і такі ж зали). Тут зберігалися незліченні багатства привезених з трофеїв: коштовний посуд, книги, картини, ікони, зброя і захисне озброєння, хутра, шкури і т.п. Нині Дубенський замок є окрасою краю та одним із семи чудес замків України.

2. Тараканівський форт

Тараканівський (або Дубенський) форт важко назвати фортецею чи замком, він просто не схожий на них. Це величезна оборонна споруда, унікальна в Україні. Тараканівський форт - це ціле підземне місто, в якому кипіло військова життя. Форт був побудований в 1890 році спеціально для захисту львівської залізниці. Споруда має форму ромба зі сторонами приблизно 240 метрів. У форті було все: і пекарня, і лазарет, і лазня, туалети і каналізація. А також – водопровід і вентиляція.

3. Рівненський музей бурштину

1 вересня 2010 року в м. Рівне відкрився Музей бурштину. Серед його експонатів – різноманітні шматки бурштину, знайдені у різний час на території Рівненщини та ювелірні вироби з цього каменю. Експонати розповідають не тільки про історію добування бурштину у краї, але й про єдине і Україні підприємництво, що займається його переробкою. Ще однією окрасою музею вважаються камені, у яких закристалізовані комахи. Ці камені мають не лише науковців, але й колекціонерів. Представлені у музеї і різні бурштинові породи, деяким з яких уже по 40 мільйонів років.

А також на вибір групи:

1. Зоопарк та екзотаріум

Рівненський зоопарк — один з наймолодших в Україні. Сьогодні його територія сягає 13,5 гектара, де знаходиться 150 видів тварин (близько 500 екземплярів). У зоопарку демонструються 24 види тварин, занесених до міжнародної Червоної книги та Червоної книги України. Основна частина зоопарку – це залишки старого фруктового саду та єдиний в межах міста природний лісовий масив площею 4,7 га. На території зоопарку знаходиться більше 130 видів деревних, чагарникових та трав´янистих рослин.

2. Тунель кохання 

Дивовижна жива огорожа з дерев утворила над колією вишуканий лісовий коридор, який місцеві поліщуки назвали “Тунелем кохання”. Це зелений тунель у формі ідеальної за пропорціями арки, створений заростями дерев і кущів, які сплелися між собою. Пройтися цим надзвичайно красивим тунелем навесні, влітку або восени не лише дуже приємно, а й це місце править за своєрідне лісове благословіння закоханим… Унікальний ландшафтний дизайн клеванського “Тунелю кохання” створений безпосередньо самою природою.

2 день

1. Екскурсія по м. Кременець

Місто Кременець – одне з унікальних міст України, що вирізняється своєю історичною, архітектурною та культурною спадщиною. З плином часу архітектура міста змінювалась, але Кременець і до нині залишається неповторним куточком України. На схилах Кременецьких гір збереглися старовинні цвинтарі, за якими можна дослідити всю історію міста. У Кременці є кілька некрополів, зокрема Туницьке, військове та Монастирське кладовища, старовинний польський цвинтар. А також П'ятницький (Козацький) цвинтар з могилами українських козаків, що загинули в боях за звільнення Кременця від влади Польщі та єврейський кірхут.

2. Замкова гора - Бона

Основна візитка міста - Кременецький замок, який розмістився на горі Бона на висоті майже 400 метрів.  Гора отримала свою назву на честь дружини польського короля Жигмонта І Бони Сфорци. Бона укріпила замок і розбудувала містечко, за що вдячні мешканці увічнили її ім’я. Місто зберігає чимало легенд та переказів про королеву Бону, в одних вона постає жорстоким тираном, в інших – доброю і мудрою правителькою. Замок витримував не одну навалу татарської орди. Неодноразово відбивав напади загарбників. Єдиними,  хто зміг взяти замок було запорізьке військо на чолі з Максимом Кривоносом восени 1648 року. Після цього замок більше не відбудовували. 

3. Замок князя Б. Вишневецького

У Вишнівецькому замку, що свого часу був одним із найбільших в Україні, де зберігалась найбільша приватна колекція стародруків XV століття, стіни кімнат якого були покриті китайським шовком та оздоблені золотом, побували всі тогочасні імператори, королі та князі Європи. За задумом, споруда мала бути копією французького Версалю. Як і там, щоби величезна бенкетна зала здавалась ще більшою, у стіни були вмонтовані дзеркала. Замок - колишня резиденція останніх представника князівського роду Вишневецьких — Михайла-Сервація, а після його смерті 1744 — князів Мнішеків. 

4. Збаразький замок

Однією з найцінніших архітектурних пам’яток історії Тернопільщини є замок князів Збаразьких, що розташований на Замковій горі у місті Збараж. Твердиня являє собою фортифікаційну оборонну споруду у стилі ренесанс. Будівництво замку тривало протягом 1620 -1627 років, роботи проводив нащадок українсько-литовського князівського роду – Кшиштоф Збаразький. Перший проект замку він замовив у відомого італійського архітектора Вінченцо Скамоцці. 

На велетенському килимі із зелені та каменю, ніби іграшковий будиночок принцеси, розмістився прекрасний ренесансний палац. Палати двоповерхової будівлі служать виставковими залами. Стародруки і рукописні книги, предмети інтер’єрів релігійних споруд XVII – XIX століть, колекційна зброя та лицарські обладунки…. Експозиція вишивки, археології, етнографії, ремесла краю, творів сакрального мистецтва, нумізматики, органний зал, тощо. Загалом тут відкрито більше 25 виставкових залів. А у підземеллях охочих побачити «темний бік» життя замку чекають темниці із знаряддями середньовічних тортур.

Запрошуємо Вас разом досліджувати красоти незвіданого поліського краю та велич замків Тернопільщини!

Екскурсії з Волочиська
екскурсія для дітей
Еврика
луцьк екскурсія
екскурсія для дітей
форт Дубно
бурштин рівне
Музей бурштину
екскурсія музей
зоопарк луцьк
зоопарк екскурсія
зоопарк
тунель кохання
тунель кохання екскурсія
тунель кохання рівне
замок кременець
кременецький замок
бона гора
вишнівецький палац
палац екскурсія
музей екскурсія
збараж замок
замок екскурсія
ікона замок