Теребовля - близьке і незвідане!

Тури з Волочиська

Програма туру: 

1. Полупанівська хресна дорога

Село Полупанівка відоме з 16 століття, жили тут здебільшого поляки. У північній частині селища знаходиться Свята гора. Відома вона з давніх-давен. І хоч зараз гора вважається християнською святинею, тут знайшли залишки давнього святилища. Із гори витікають декілька джерел, вода яких славиться своїми цілющими властивостями. Одне джерело витікає з відбитку стопи Божої Матері. З 1994 року Свята гора є ландшафтним заказником місцевого значення. У 2010 році на Святій горі відкрили Хресну дорогу. Тут ви зможете побачити 14 образів Ісуса Христа перед сходженням на Голгофу.

Маєток-вілла Громницьких, відомих польських юристів, розташований на центральній площі міста. Являє собою красиву двоповерхову будівлю XIX століття, стіни якої пофарбовані в ніжно-блакитний колір під зеленим дахом з круглими вежами, прикрашеними жовтими куполами. Тепер це Підволочиський історико-краєзнавчий музей.

Тут створили експозицію визвольного руху ОУН-УПА в пам’ять про подію, що сталася в 1919 році. Тоді головний отаман військ УНР Симон Петлюра проводив нараду з командуванням Української галицької армії. Експозиція займає дві кімнати маєтку і налічує 281 експонат. До них належать: триптих "Україна-непереможна", зброя, особисті речі учасників ОУН-УПА, документи, фотографії, макети, картини. Поруч з маєтком знаходиться пам’ятник Тарасу Шевченку, а неподалік – Свято-Троїцький собор. 

2. Скалатський замок

Замок, оточений оборонним ровом, був закладений в 1630 році. За однією з версій, польська знати звела його для захисту від заколотників. Адже серед городян були сміливці, які через утиски підпалили міську ратушу. Замок зазнав чимало руйнувань, особливо в часи гетьмана Богдана Хмельницького. Але найбільшим ударом стала атака турецько-татарських військ - в кінці 17 століття місто було зруйноване. Тільки через сторіччя фортеця відбудували знову.

На жаль, замку не судилося дожити до наших днів. Його розбомбили в часи Другої світової війни. Зате вціліли вежі, які в радянський час відреставрували. Уже в наш час було створено проект реставрації замку, і тепер він чекає свого втілення. Зараз в уцілілих вежах відкрита музейна експозиція. У ній представлено середньовічну зброю, картини і дерев`яні скульптури. 

3. Теребовлянський замок

Теребовлянський замок — укріплення в м. Теребовля, за 32 км від обласного центру Тернопіль. До замку крутим схилом через густий парк веде брукована доріжка. 

Оповита романтикою та сповнена героїзму оборона Теребовлі 1675 року. Саме тоді місто опинилося в центрі польсько-турецької війни. Після здобуття турками Кам’янця-Подільського Теребовля стала найміцнішою твердинею та прикордонним містом.

На сьогодні Теребовлянський замок, що є носієм історичної епохи та символом міста, є тим об’єктом, що вабить туристів до Теребовлі. Популярність та привабливість Теребовлянського замку зростає, а створення на його базі Теребовлянського відділу заповідника дозволило не лише продемонструвати шанобливе державницьке ставлення до національного багатства, а й зберегти для прийдешніх поколінь яскравий об’єкт культурно-історичної спадщини та популяризувати пам’ятку.

4. Плебанівський міст - віадук

Унікальний міст – Плебанівський віадук – розташований на території Тернопільській області, неподалік від села Плебанівки. Віадуками  називають інженерні шляхові споруди на високих опорах, збудовані над глибокими ярами або ущелинами. Плебанівський віадук потрапив до рейтингу найкращих мостів України. Цей красень досі працює, помилуватися його міццю і величчю приїжджають мандрівники з різних куточків України. І багато хто помічає, що схожу споруду доводилося бачити на телеекрані у фільмах про Гаррі Поттера.

Близьке і незвідане - поряд!

Екскурсії з Волочиська
Еврика тур
Еврика Тур
Тур з Волочиська
еврика тур
Тур з Волочиська
Тур з Волочиська
Екскурсія з Волочиська
Тур з Волочиська
Екскурсії з Волочиська
Екскурсії з Волочиська
тур з Волочиська