Сатанів «Перлина Подільських Товтр»

Тури з Волочиська

На мальовничому березі річки Збруч розташоване прадавнє містечко Сатанів. Оповита легендами його минувшина. Щедра тутешня природа, вапнякові гори, ліси, цілющі джерела, чисте повітря, зрештою, руїни древньої фортеці, монастиря, синагога, давнє кладовище, міська брама, печери – все це вабило і вабить сюди не лише істориків, науковців, а просто пересічних людей!

Програма туру:

1. Екскурсія по місту:

Пам`ятник "Скорботний Ісус"

Скорботний Ісус — найдавніший в Україні пам'ятник, присвячений визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького.

Сатанівський замок

Сатанівський кам’яний замок будували для захисту населення від частих набігів татар. Він знаходиться на березі річки Збруч. Замок був побудований приблизно в 5 столітті. Раніше на його території також перебували оборонні укріплення. У 7 столітті Сатанів стає володінням роду Сенявських. Саме вони перебудували його і зміцнили, при цьому надавши йому п’ятикутна форму. У наш час від замку залишилися три кутові вежі та одна кругла, яка стоїть окремо, а також деякі частини стін фортеці.

Синагога

Одна з найстаріших синагог у Європі оборонного типу знаходиться у Сатанові. До сьогодення зміни майже не торкнулися її, а в 2014 був здійснений капітальний ремонт. Синагога мала гарматну батарею, її стіни ховають у собі бійниці для ведення вогню. Є у синагозі і підземні ходи. Вона є свідченням розквіту, якого сягнув Сатанів у своєму зеніті.

Міська брама

Браму закладено в XV столітті на місці давнього південного в’їзду в Сатанів. У XVI столітті браму перебудували. Вона влилася в загальну систему оборонних мурів міста, з’єднавшись із Сатанівським замком. У другій половині XVII століття браму було пошкоджено. 1724 року її відновили, при цьому надбудували зубчастий декоративний парапет на білокам’яних консолях.

Єврейське кладовище

Між небом і селищем на високій горі розкидалося старовинне єврейське кладовище. Це кладовище, без сумніву, можна поставити в один ряд зі знаменитими Личаківським і Байковим. Найстаріші надгробки тут датуються першою половиною XVІ століття, а останні поховання було зроблено наприкінці 50-х років ХХ ст. Укриті мохом та лишайником врослі в землю могильні плити вражають. Дуже складна та цікава символіка зображень на надгробках. При чому дуже часто попадаються рельєфи з абсолютно “некошерними” тваринами. Наприклад орел, котрий клює зайця. Або ведмеді, що несуть зрізане гроно винограду.

Свято-Троїцький монастир

Згідно легенди Свято-Троїцький монастир заснований у 839 році монахом з Афін. Спочатку це було печера, де жив монах. Після того, як до нього приєдналися інші ченці почалася розбудова монастиря. Пам’ятку неодноразово спіткали закриття за часів Радянського союзу. Ба більше будівля дивом вціліла, були «лише» розібрані бані, зняті хрести та приміщення переорієнтовано під зерносховище. А монашки, що жили у ньому насильно вивезені за межі міста. Лише у 1989 році собор був повернено церкві і почалася відбудова святині. Монастир ховає безліч легенд та оповідок – про відвідини царя Петра І, Олександра Суворова, поховання ченців та козаків заживо та багато інших.

Печера монаха-відлюдника

Келія монахів-пустельників біля села Кренцилова Густинського району розташована в лісі. Дві невеликі кімнати загальною площею десь 25 квадратних метрів давні монахи видовбали в скелі, яка тепер густо обросла мохом. Зверху над печерою ростуть дерева, а всередині за синіми віконними рамами і такими ж дверима люди обладнали своєрідний іконостас. Окрім ікон там багато квітів. 

2. Курорт "Сатанів", мінеральні джерела

Природа подарувала Україні рідкісний куточок, який без перебільшення можна назвати перлиною Подільського краю - курорт Сатанів. Має він ще одну назву - Подільська Швейцарія: серед рівнинного краю - піраміда сопок, густо порослих лісом, в долині річка і озеро. Як відзначають учені, такого унікального дещо аномального куточка практично немає не тільки в Європі, а й на всій земній кулі. Адже на маленькій ділянці землі знайдено шість мінеральних джерел зовсім різних за своїм складом, різних за впливом і унікальних за своїми лікувальними властивостями. На глибині 640 м. виявлено хлоридно-натрієво-бромну воду з великим вмістом солей (38 г. на 1л.) - "Солона вода" або ропа яка за своїми властивостями може бути зрівняна із солями Карлових Вар. Але основним джерелом - є мінеральна вода "Збручанська нафтуся".

Приїхавши у санаторій “Перлина Поділля”, Ви дістанете змогу пересвідчитися у чарівності Товтрів, які щедро дарують свої історичні та природні багатства людям, пройшовши запропонованими екскурсійними маршрутами!

Екскурсії з Волочиська
Екскурсії музей
Еврика Тур
Екскурсія музей
Музей для школярів
Замок сатанів
синагога
синагога сатанів
Екскурсія для дітей
Шкільна екскурсія
церква сатанів
екскурсія сатанів
пам`ятник
скорботний ісус
екскурсія музей
відлюдник печера
печера монаха
санаторій
курорт сатанів
мінеральні води сатанів
ресторан сатанів